Sponsorer

Kæmpe stor tak til vores sponsorer, uden dem var Solbjerg MTB ikke blevet til det vi er i dag. Der har været en kæmpe støtte fra de lokale virksomheder.

Derfor vil Træner-Teamet gerne opfordre til at man får et tilbud eller bare tager fat i vores sponsorer hvis man skal have lavet noget som de tilbyder.

Rigtig mange tak for hjælpen. 

 

AG Blik

Asbjørn Gaardsmand

Tlf.22 43 36 77
Mailasb@agblik.dk

AG Blik er specialister indenfor - Blikkenslagerarbejde, zink, kobber tage, skifertage, herunder tagrender, og nedløbsrør, facadebeklædninger
 

AK Byg A/S

Tømrer & Snedkerfirma

Tlf.86927900
Mailinfo@akbyg.dk

Mangler du en hånværker? •Vinduer og døre •Tagarbejde •Indvending renovering •Til- og ombygning •Småreperationer •Energirenovering •Hovedentreprise med de rette underleverandører
 

BIKElab.dk

Henrik Crone Köser - Fys + bikefitter

Tlf.40 74 30 77
Mailhenrik@bikelab.dk

Den rigtige cykelposition har afgørende betydning for din præstation på cyklen, dette uanset om det er racercykel, mountainbike eller tri/enkeltstartcykel du kører på. Det betyder ikke noget om du skal til DM i mountainbike, eller du cykler på arbejde tre gange om ugen.
 

Børnegården Solbjerg

Claus Søgaard Rasmussen - Leder

Tlf.40 86 18 82
Mailclaus@bornegaarden-solbjerg.dk

Børnegården Solbjerg ligger lige udenfor bygrænsen i en nyistandsat bondegård med masser af plads. Her er store, lyse lokaler, en indendørs tumlehal, stor legeplads, køkkenhave og en masse forskellige dyr. I vores nedlagte landbrug har vi plads til 26 vuggestuebørn samt 45 børnehavebørn.
 

Cykelstart.dk

Noel Christensen - Redaktør

Tlf.
Mailnoel@cykelstart.dk

CykelStart.dk er et online cykel magasin for motionister og andre cykel-interesserede. Vi fokuserer på test og anmeldelser af cykel-gear og grej, samt artikler, guides, nyheder og ikke mindst cykelruter og MTB spor. Vi dækker alle former for cykling, uanset om du kører MTB, racer eller citybike – CykelStart.dk er for alle!
 

Frisør Cramer

Camilla Cramer

Tlf.28 44 68 48
Mailfrisorcramer@gmail.com

Frisør Cramer er specialist indenfor frisør branchen.
 

Superbrugsen Solbjerg


Tlf.86 92 70 05
Mail02115@coop.dk

Superbrugsen er specialister inden for fødevare, og har en super lækker butik
 

Toms Auto

Toms Auto

Tlf. 86 92 60 05
Mailtoms-auto@mail.dk

Dit lokale AutoMester-værksted vil gå meget langt for kunderne. Fra det øjeblik du kommer ind på vores værksted, og til du igen er flot kørende på vej ud i verden – vi hjælper dig hele vejen
 

TT System

TT System

Tlf.70 22 34 54
Mailinfo@ttsystem.dk

Idéudvikling Design Projektstyring Montage og opstilling Servicering Videreudvikling Butiksindretning Shop-in-shop Konceptudvikling Showrooms Messestande Indretning af receptioner Projektering Implementering